Regulamin FAKULTETY
- Fakultety odbywają się w grupach dziekańskich maksymalnie trzydziestoosobowych pod opieką asystenta.
- Tematyka fakultetów przewidzianych dla roku IV lekarsko-dentystycznego oraz spis zalecanej literatury umieszczone są w gablocie oraz na stronie internetowej.
- Podczas przebywania na sali ćwiczeń student powinien zachowywać się zgodnie z przepisami BHP, z którymi został zapoznany.
- Student posiada indywidualną kartę ćwiczeń, w której na bieżąco wpisuje się potwierdzenie uczestnictwa studenta w zajęciach.
- W części teoretycznej obowiązuje znajomość zagadnień wywieszonych w gablocie i opublikowanych na stronie internetowej zakładu. Zaliczenie każdego ćwiczenia odbywa się w formie ustnej lub pisemnej u asystenta prowadzącego zajęcia.
- Nieobecność studenta na fakultetach może być usprawiedliwiona wyłącznie na podstawie zwolnienia lekarskiego lub urlopu dziekańskiego. Usprawiedliwiona nieobecność musi być odrobiona w ciągu 2 tygodni.
- Nieobecność na fakultetach wymaga zaliczenia części teoretycznej u asystenta w ciągu 2 tygodni. Brak zaliczenia w w/w terminie skutkuje koniecznością zaliczenia u Kierownika.
- Kryteria oceny osiągniętych efektów kształcenia oraz forma i warunki uzyskania zaliczenia przedmiotu:
- zaliczenie pisemne- test zamknięty (60% pozytywnych odpowiedzi)
- obecność na wszystkich zajęciach
Student ma prawo wglądu do swojej pracy (zaliczenia) do tygodnia od ogłoszenia wyników, w obecności asystenta.
Informacje o wynikach zaliczenia są umieszczane na stronie internetowej Zakładu i w gablocie Zakładu w ciągu tygodnia od zaliczenia, poprzez opublikowanie numerów indeksów osób, które nie uzyskały zaliczenia.
Istnieje możliwość poprawy zaliczenia w ciągu 2 tygodni od opublikowanych wyników zaliczenia, u asystenta lub na wyraźną prośbę u Kierownika Zakładu, po wcześniejszym uzgodnieniu terminu.
Literatura podstawowa: |
Karczewski J.: Higiena. Podręcznik dla studentów pielęgniarstwa Czelej, 2002 Jańczuk Z.: Podręcznik dla asystentek i higienistek stomatologicznych.PZWL |
Literatura uzupełniająca: |
Kopczyński J., Siciński A., Człowiek, Środowisko, Zdrowie, Wydaw. PAN 1990. |