- Ćwiczenia i wykłady przebiegają według przedstawionego harmonogramu. Student powinien być przygotowany teoretycznie na poszczególne ćwiczenia w oparciu o wykłady, materiały ćwiczeniowe i obowiązujące podręczniki. Zakres materiału jest przedstawiony na stronie internetowej Zakładu Chemii Medycznej.
- Studenci są zobowiązani uczestniczyć we wszystkich zajęciach (wykłady i ćwiczenia). Nieobecność należy usprawiedliwić bezpośrednio po ustąpieniu przyczyny nieobecności, najpóźniej na pierwszym ćwiczeniu, w którym uczestniczy student po okresie nieobecności. W przypadku nieobecności usprawiedliwionej studenci mogą uzyskać zaliczenie po odrobieniu zajęć i napisaniu sprawdzianu pisemnego. Nieobecność nieusprawiedliwiona na ćwiczeniu skutkuje niezaliczeniem zajęć.
- Student ma obowiązek przestrzegania regulaminu pracowni chemicznej oraz zasad BHP i P/POŻ, z którymi został zapoznany na pierwszych zajęciach, co potwierdza własnoręcznym podpisem.
- Warunki zaliczenia ćwiczenia: a) praktyczne wykonanie analizy z wykazaniem się znajomością sensu przeprowadzonego postępowania; b) przygotowanie sprawozdania z ćwiczenia; c) zaliczenie sprawdzianu pisemnego z wiedzy teoretycznej (zakres materiału obowiązujący na poszczególne ćwiczenia podany jest na stronie internetowej Zakładu).
- Forma i warunki zaliczenia przedmiotu:
Zaliczenie przedmiotu następuje w wyniku uzyskania przez studenta odpowiedniej liczby punktów, przyznawanych za sprawdzian pisemny na poszczególnym ćwiczeniu, wykonanie ćwiczenia i przedstawienie sprawozdania. Sprawdzian jest w formie opisowej, zawiera 3 pytania a każde pytanie 3 podpunkty (a, b, c), za każdy podpunkt można otrzymać maksymalnie 1 punkt.
Na każdym ćwiczeniu można otrzymać:
- sprawdzian pisemny 9 pkt x 3
- wykonanie ćwiczenia (2 pkt) i przygotowanie sprawozdania (1 pkt) 3 pkt x 2
Warunkiem zaliczenia przedmiotu jest uzyskanie co najmniej 5 pkt z każdego sprawdzianu pisemnego oraz łącznie 6 punktów z zaliczenia części praktycznej (wykonanie ćwiczenia i przygotowanie sprawozdania).
Studenci, którzy nie osiągną podanej punktacji z jednego lub dwóch ćwiczeń będą pisać sprawdziany poprawkowe z poszczególnych niezaliczonych ćwiczeń, w tej samej formie jak na ćwiczeniach, natomiast ci, którzy nie osiągną podanej punktacji z trzech ćwiczeń będą pisać sprawdzian z całości materiału obejmującego wykłady i ćwiczenia. Sprawdzian z całości materiału jest w tej samej formie pisemnej, obejmuje 8 punktów a każdy punkt trzy podpunkty (a, b, c), za każdy podpunkt można uzyskać maksymalnie jeden punkt. Warunkiem jego zaliczenia jest uzyskanie 60% maksymalnej punktacji. Przewidziane są 3 terminy poprawkowe.