Regulamin obowiązujący w Zakładzie Diagnostyki Mikrobiologicznej i Immunologii Infekcyjnej UMB na zajęciach z przedmiotu
„Mikrobiologia” dla studentów I roku POŁOŻNICTWA
- Zajęcia z przedmiotu mikrobiologia odbywają się w wymiarze godzin przewidzianym programem studiów (10h wykładów i 10h ćwiczeń).
- Regulamin zajęć dydaktycznych w Zakładzie Diagnostyki Mikrobiologicznej i Immunologii Infekcyjnej jest zgodny z Regulaminem Studiów obowiązującym w Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku.
- Na ćwiczeniach obowiązuje zmiana obuwia (nie wolno używać ochraniaczy na buty). Odzienie wierzchnie i obuwie należy zostawić w szatni studenckiej (VI piętro). Torby, plecaki należy przed wejściem na salę ćwiczeń pozostawić w szafkach w śluzie studentów. Na salę ćwiczeń student zabiera tylko niezbędne przybory i materiały biurowe.
- Na zajęcia odbywające się w Zakładzie należy przeznaczyć jeden fartuch laboratoryjny z długimi rękawami na cały cykl tych zajęć. Po skończonych ćwiczeniach studenci pozostawiają fartuchy w odpowiednich szafach w śluzie studenckiej. Po zakończonych zajęciach fartuchy zostaną poddane utylizacji.
- W sali ćwiczeniowej student ma prawo przebywać wyłącznie w obecności asystenta. W trakcie zajęć nie wolno bez zgody asystenta opuszczać sali ćwiczeń. Podczas zajęć obowiązuje zakaz korzystania z telefonów komórkowych (obowiązuje ich wyłączenie), zakaz wnoszenia i spożywania w sali ćwiczeń produktów spożywczych, zakaz fotografowania i nagrywania oraz wprowadzania osób postronnych. Z sali ćwiczeń nie wolno wynosić żadnych materiałów dydaktycznych przygotowanych do realizacji ćwiczeń.
- Podczas pierwszego ćwiczenia studenci zapoznają się z regulaminem i zasadami BHP i P/POŻ obowiązującymi w sali ćwiczeń. Zapoznanie się z powyższymi regulaminami i zobowiązanie do ich przestrzegania student potwierdza własnoręcznym podpisem. Student, który nie odbył przeszkolenia w zakresie BHP nie ma prawa uczestniczyć w następnych zajęciach praktycznych.
- O wszystkich zdarzeniach losowych podczas zajęć na terenie Zakładu student ma obowiązek niezwłocznie powiadomić asystenta.
- Obowiązkiem studenta jest szanowanie sprzętów i pomocy dydaktycznych. Odpowiedzialność finansową za szkody materialne ponosi student (grupa ćwiczeniowa).
- Ćwiczenia i wykłady przebiegają według harmonogramu. Student powinien być przygotowany do danego ćwiczenia w oparciu o zalecane podręczniki. Zakres materiału jest przedstawiany na tablicy ogłoszeń Zakładu. Na ćwiczeniach przewiduje się różne formy sprawdzenia stopnia przygotowania studenta do zajęć (forma pisemna, forma ustnej odpowiedzi).
- Student odbywa ćwiczenia zgodnie z planem zajęć, nie dopuszcza się odrabiania ćwiczeń z inną grupą.
- Student jest obowiązany uczestniczyć we wszystkich zajęciach. Nieobecność należy usprawiedliwić bezpośrednio po ustąpieniu przyczyny nieobecności, najpóźniej na pierwszym ćwiczeniu, w którym uczestniczy student po okresie nieobecności. Honorowane będą tylko zwolnienia lekarskie lub dziekańskie.
- Nieobecność usprawiedliwiona na ćwiczeniach jest traktowana jako ćwiczenie nie zaliczone. Zaliczenie musi nastąpić w ciągu 2 tygodni u asystenta prowadzącego dany temat. Nie odrobienie ćwiczenia w powyższym okresie skutkuje brakiem jego zaliczenia. Nieobecność nieusprawiedliwiona jest równoznaczna z nie zaliczeniem ćwiczenia.
- Ćwiczenia i wykłady kończą się pisemnym kolokwium. Kolokwium odbywa się w terminie ustalonym ze starostą roku.
- Kolokwium obejmuje treści programowe zawarte na wykładach i ćwiczeniach. Kolokwium oceniane jest w skali punktowej, a jego zaliczenie uzyskuje się po otrzymaniu ≥ 60% maksymalnej liczby pkt.
- Warunkiem przystąpienia do kolokwium jest zaliczenie wszystkich ćwiczeń oraz obecność na wykładach.
- Warunkiem zaliczenia przedmiotu jest uzyskanie pozytywnej oceny z kolokwium.