• Projekt Teraz już wiem

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z filmami edukacyjnymi przygotowanymi przez naukowców Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku!

Dowiedź się więcej

Kurs szycia chirurgicznego w pigułce - zajęcia w ramach projektu Biologia i Chemia po akademicku 3

07.06.2024 11:34

6 czerwca 2024 r. odbył się "Kurs szycia chirurgicznego w pigułce" - kolejne zajęcia z projektu "Biologia i Chemia po akademicku 3".  Warsztaty poprowadziły Joanna Wawrzeniuk oraz Julia Koralewska, przedstawicielki Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny oddział Białystok (IFMSA-Poland).

Uczestnicy warsztatów zapopoznali się z różnymi metodami szycia (technika szwu prostego oraz materacowego), z narzędziami chirurgicznymi oraz pracą na bloku operacyjnym. Uczyli się szycia korzystając z tzw. trenażera chirurgicznego.

Zapraszamy na kolejne zajęcia. W planach

• Zakład Higieny, Epidemiologii i Ergonomii – Ocena jakości wody - 28 września 2024 godz. 9:00 i 11:00
    • Zakład Anestezjologii i Intensywnej Terapii – Opieka nad pacjentami na intensywnej terapii
    • Centrum Symulacji Medycznych - Symulacje medyczne w praktyce