Regulamin dla studentów Kierunku Lekarsko-Dentystycznego w Klinice Chirurgii Szczękowo-Twarzowej i Plastycznej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku:
- Student przed wejściem do budynku, w którym odbywa zajęcia jest obowiązany zdezynfekować ręce. Ćwiczenia i seminaria odbywają się w Klinice Chirurgii Szczękowo-Twarzowej i Plastycznej zlokalizowanej na I piętrze Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku (obok Zakładu Radiologii). Zajęcia z przedmiotu chirurgia szczękowo-twarzowa i onkologia odbywają się w trybie stacjonarnym. W zależności od sytuacji epidemiologicznej i decyzji Władz Uczelni forma prowadzenia zajęć może ulec zmianie.
- Obecność na ćwiczeniach, seminariach i wykładach jest obowiązkowa.
- Na zajęciach student zobowiązany jest do przestrzegania zaleceń sanitarnych.
- Student ma obowiązek podczas zajęć klinicznych używać odzieży ochronnej - na zajęcia przychodzi we własnej czystej masce, fartuchu lub bluzie i spodniach oraz odpowiednim obuwiu noszonym na terenie szpitala, które zakłada po wejściu do budynku. Odzież wierzchnia wraz z obuwiem noszonym na zewnątrz, powinna zostać pozostawiona w szatni.
- Na zajęcia dopuszczalne jest przynoszenie długopisu i papierowego notatnika mieszczącego się w kieszeni fartucha.
- Student nie może przynosić na zajęcia żadnych zbędnych rzeczy, obowiązuje zakaz przynoszenia na zajęcia toreb, plecaków, urządzeń multimedialnych lub elektronicznych (telefonów komórkowych, tabletów, laptopów, dyktafonów, kamer itd.), podręczników i notatek. Wszystkie ww. rzeczy należy zostawić w bezpiecznym miejscu przed rozpoczęciem zajęć. Klinika nie ponosi odpowiedzialności za pozostawione przez studenta rzeczy.
- Na zajęciach obowiązuje bezwzględny zakaz nagrywania i wykonywania zdjęć (w tym pacjentów i ich dokumentacji) oraz prezentacji multimedialnych.
- Student może spożywać produkty spożywcze w przerwie między zajęciami. Obowiązuje zakaz wnoszenia produktów spożywczych na sale, w których odbywają się zajęcia.
- Student ponosi odpowiedzialność za powierzone mu mienie oraz ew. dewastację pomieszczeń Kliniki.
- Ćwiczenia odbywają się w grupach pięcioosobowych lub sześcioosobowych. Seminaria w grupach trzydziestoosobowych. Wykład prowadzony jest dla całego roku w sali wykładowej CDS.
- Tematyka zajęć wraz ze spisem zalecanej literatury umieszczone są na stronie internetowej Kliniki oraz w gablocie obok sali seminaryjnej przed rozpoczęciem roku akademickiego.
- W części teoretycznej zajęć obowiązuje znajomość zagadnień omawianych na wykładach oraz wg podanej literatury zgodnie z tematyką ćwiczeń. Forma zaliczenia części teoretycznej każdego ćwiczenia – pisemna.
- Nieobecność studenta na zajęciach może być usprawiedliwiona wyłącznie na podstawie zwolnienia lekarskiego lub urlopu dziekańskiego. Usprawiedliwiona nieobecność musi być odrobiona i zaliczona w ciągu tygodnia od zakończenia absencji, wyłącznie w czasie trwania semestru i zajęć w Klinice. Brak usprawiedliwienia oraz zgłoszenia się na poprawę w w/w terminie oznacza uzyskanie oceny niedostatecznej. Przed przystąpieniem do kolokwium student musi mieć odrobione i zaliczone wszystkie ćwiczenia.
- Podstawę do zaliczenia przedmiotu stanowią:
a/ obecności
b/ uzyskanie 60% punktów z zaliczeń ćwiczeń – zaliczenie ćwiczenia odbywa się formie pisemnej i jest oceniane w punktach. Maksymalna liczba punktów z zaliczeń wszystkich zaliczeń ćwiczeń wynosi 45 pkt (każde ćwiczenie jest oceniane w skali 0-3 pkt). Zaliczenia poszczególnych ćwiczeń nie będą poprawiane.
c/ uzyskanie 60% punktów z kolokwiów - kolokwia odbywają się w formie pisemnej oraz oceniane w punktach. Maksymalna liczba punktów ze wszystkich kolokwiów wynosi 30 pkt (każde kolokwium jest oceniane w skali 0-10 pkt). Zaliczenia poszczególnych kolokwiów nie będą poprawiane.
d/ zaliczenie badania pacjenta
- Egzamin dyplomowy testowy odbywa się w pierwszym tygodniu zimowej sesji egzaminacyjnej (minimum 60% prawidłowych odpowiedzi do uzyskania zaliczenia). Przewidziane są 2 poprawy testowe w przypadku uzyskania przez studenta oceny niedostatecznej z pierwszego terminu egzaminu dyplomowego. Pierwszy termin poprawkowy będzie przeprowadzony w drugim tygodniu zimowej sesji egzaminacyjnej, po wcześniejszym uzgodnieniu terminu poprawy z asystentami oraz Kierownikiem Kliniki. Drugi termin poprawkowy do ustalenia z Kierownikiem Kliniki i asystentami w egzaminacyjnej sesji poprawkowej semestru zimowego. Brak uzyskania zaliczenia egzaminu testowego w wyznaczonych terminach będzie skutkować niezaliczeniem przedmiotu.
- Student ma zakaz przynoszenia na egzamin jakiegokolwiek sprzętu multimedialnego.
- Nieobecność nieusprawiedliwiona na egzaminie końcowym skutkuje uzyskaniem oceny niedostatecznej i powoduje utratę prawa do egzaminów poprawkowych. Usprawiedliwienie nieobecności na podstawie zwolnienia lekarskiego lub zwolnienia wydanego przez Dziekana Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Stomatologii i Oddziałem Nauczania w Języku Angielskim)
- Zasady przeprowadzania egzaminu końcowego z przedmiotu oraz ewentualnej możliwości jego poprawy, zgodne są z warunkami zdawania egzaminów zawartymi w Ogólnym Regulaminie Studiów Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.
- Student ma prawo wglądu do złożonego, ocenionego zaliczenia pisemnego (ćwiczeń, seminariów i kolokwiów) po ustaleniu tego faktu z asystentem. W przypadku zliczenia testowego IV Roku lub egzaminu końcowego możliwy jest jedynie wgląd do arkusza odpowiedzi – wgląd tylko do arkusza odpowiedzi.
- Student ma prawo zgłaszać wszelkie zastrzeżenia dotyczące pytań z zaliczenia IV Roku lub egzaminu końcowego wyłącznie przez 15 minut po zakończeniu testu.
- Ocena końcowa z przedmiotu jest wystawiana na podstawie wyników egzaminu dyplomowego testowego, średniej ćwiczeń, kolokwiów.