Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Regulamin.
  • Ostatnia zmiana 06.10.2023 przez Zakład Stomatologii Społecznej i Profilaktyki

    Regulamin

    •  

    Nazwa przedmiotu: STOMATOLOGIA SPOŁECZNA
    Wykłady: SALA WYKŁADOWA Collegium Universum

    Seminaria/ćwiczenia: SALA SEMINARYJNA Samodzielnej Pracowni Gerostomatologii  ul. Akademicka 3, Białystok (budynek DS1).

    1. Ćwiczeń- 5
    2. Wykładów – 25 (6 w Zakładzie Higieny, Epidemiologii i Zaburzeń Metabolicznych - I semestr)
    3. Seminariów– 30

    REGULAMIN ĆWICZEŃ I SEMINARIÓW

    1. Ćwiczenia odbywają się w grupach dziekańskich siedemnastoosobowych pod opieką asystenta. Polegają na zajęciach praktycznych zgodnie z tematyką ćwiczeń.
    2. Seminaria odbywają się w grupach dziekańskich trzydziestoosobowych zgodnie z tematyką seminariów.
    3. Tematyka ćwiczeń/seminariów, liczba zaliczeń przewidzianych na dany semestr roku I oraz spis zalecanej literatury umieszczone są w gablocie oraz na stronie internetowej.
    4. Ćwiczenia/seminaria odbywają się w Samodzielnej Pracowni Gerostomatologii, rozpoczynają się i kończą punktualnie według ustalonego harmonogramu.
    5. Na ćwiczenia student powinien być ubrany schludnie, we własny czysty fartuch oraz obuwie używane tylko na sali ćwiczeń.
    6. Podczas przebywania na sali ćwiczeń/seminarium student powinien zachowywać się zgodnie z przepisami BHP, z którymi został zapoznany. Odpowiedzialność finansową za szkody materialne spowodowane nieodpowiednim postępowaniem ponosi Student.
    7. Student posiada indywidualną kartę ćwiczeń/seminariów, w której na bieżąco wpisuje się temat teoretyczny ćwiczenia/seminarium, obecność, zaliczenie każdego ćwiczenia/seminarium w formie pisemnej lub ustnej, aktywność w części praktycznej.
    8. Ocena niedostateczna z części teoretycznej musi zostać poprawiona w ciągu 2 tygodni u asystenta. Brak zaliczenia w ciągu 2 tygodni skutkuje koniecznością zaliczenia u Kierownika Zakładu w ciągu kolejnego tygodnia.
    9. W części teoretycznej obowiązuje znajomość zagadnień wywieszonych w gablocie i opublikowanych na stronie internetowej zakładu.
    10. Nieobecność studenta na ćwiczeniach/seminarium  może być usprawiedliwiona wyłącznie na podstawie zwolnienia lekarskiego lub urlopu dziekańskiego. Usprawiedliwiona nieobecność musi być odrobiona w ciągu 2 tygodni.
    11. Nieobecność na ćwiczeniu/seminarium wymaga zaliczenia części teoretycznej u asystenta w ciągu 2 tygodni. Brak zaliczenia w ciągu 2 tygodni skutkuje koniecznością zaliczenia u Kierownika Pracowni w ciągu kolejnego tygodnia.
    12. Warunkiem dopuszczenia do zaliczenia końcowego jest zaliczenie wszystkich ćwiczeń/seminariów.
    13. Zaliczenie końcowe występuje w postaci zaliczenia pisemnego obejmującego zagadnienia z ćwiczeń, seminariów i wykładów. Następuje na koniec I i II semestru.
    14. Podstawą do zaliczenia przedmiotu stanowią:

    1/ obecności na wszystkich zajęciach,

    2/ pozytywne oceny z części teoretycznej każdego ćwiczenia, seminarium i zaliczeń,

    3/ zaliczenie testu kończącego (60% poprawnych odpowiedzi)

    15.Student ma prawo wglądu do swojej pracy (zaliczenia) do tygodnia od ogłoszenia wyników, w obecności asystenta.

    16. Informacje o wynikach zaliczenia są umieszczane na stronie internetowej Pracowni i w gablocie Pracowni w ciągu tygodnia od zaliczenia, poprzez opublikowanie numerów indeksów osób, które nie zaliczyły testu.

    17. Istnieje możliwość poprawy zaliczenia w ciągu 2 tygodni od opublikowanych wyników zaliczenia, u asystenta lub na wyraźną prośbę u Kierownika Pracowni, po wcześniejszym uzgodnieniu terminu.

     

     

    REGULAMIN WYKŁADÓW

    Obowiązkiem studenta jest uczestniczenie we wszystkich wykładach.

    Wykładowca ma prawo sprawdzić obecność na każdym wykładzie.

     

    Literatura podstawowa:

    Karczewski J.: Higiena. Podręcznik dla studentów pielęgniarstwa Czelej, 2002

    Jańczuk Z.: Podręcznik dla asystentek i higienistek stomatologicznych.PZWL; 2012

    Literatura uzupełniająca:

    Tuszyński K.Lella A.: Choroby zawodowe lekarzy stomatologów. Via Medica, Gdańsk 2009

    Kopczyński J., Siciński A.,  Człowiek, Środowisko, Zdrowie, Wydaw. PAN 1990