Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Regulamin Dydaktyczny Jednostki.
  • Ostatnia zmiana 23.10.2024 przez Zakład Medycyny Sądowej

    Regulamin Dydaktyczny Jednostki

     

     

     

    REGULAMIN DYDKATYCZNY DLA STUDENTÓW

     

     

     

    1. Przepisy wewnętrzne Zakładu Medycyny Sądowej są zgodne z Regulaminem studiów dziennych na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku dostępnym w jego witrynie internetowej.
    2. Zajęcia dydaktyczne realizowane są w zgodzie z harmonogramem studiów potwierdzonym przez Dziekana Wydziału Lekarskiego.
    3. Ćwiczenia odbywają się w salach dydaktycznych i Prosektorium Zakładu Medycyny Sądowej. Student ma obowiązek przestrzegania zasad regulaminu porządkowego, z którym został zapoznany przez asystenta, co potwierdza własnoręcznym podpisem.
    4. Podział na grupy dydaktyczne jest zgodny z dyrektywą Dziekana Wydziału Lekarskiego.
    5. Student powinien być przygotowany teoretycznie na zajęcia w oparciu o materiał wykładowy i obowiązujące podręczniki.
    6.  Wykaz zalecanych podręczników jest dostępny na stronie internetowej Zakładu (Sylabus) i na tablicy informacyjnej w Zakładzie Medycyny Sądowej.
    7. Zajęcia odbywają się w formie wykładów, seminariów i ćwiczeń. Zajęcia z przedmiotów:  prawo i medycyna sądowa, medycyna sądowa, etyka lekarska oraz prawo i etyka w stomatologii kończą się pisemnym zaliczeniem.
    8.  Student ma obowiązek uczestniczyć we wszystkich zajęciach. Nieobecność powinna być niezwłocznie usprawiedliwiona (do 7 dni). W przypadku nieobecności z powodu choroby wymagane jest zaświadczenie lekarskie, w innych przypadkach - zaświadczenie odpowiednich władz.
    9. Nieobecność na zajęciach usprawiedliwiona, jest traktowana jako zajęcia niezaliczone. Student ma obowiązek zaliczyć opuszczone zajęcia w ciągu 2 tygodni od daty nieobecności u prowadzącego, z którym należy uzgodnić sposób zaliczenia.
    10. Nieusprawiedliwiona nieobecność na zajęciach wyklucza otrzymanie zaliczenia.
    11. Studenci, którzy powtarzają rok, mają obowiązek uczestniczyć we wszystkich zajęciach. Nieobecność jest uzasadniona jedynie wówczas, gdy zajęcia z innych przedmiotów  odbywają się w tym samym terminie.  
    12. Dla studentów, którzy powtarzają rok dodatkowe grupy nie będą organizowane.
    13. Prawo przystąpienia do egzaminu mają wyłącznie studenci, którzy uczestniczyli we wszystkich wykładach i otrzymali zaliczenie z zajęć. 
    14. Egzamin końcowy (z przedmiotu prawo i medycyna sądowa) w formie testu pisemnego odbywa się w letniej sesji egzaminacyjnej. Wyniki egzaminów są umieszczona stronie internetowej i tablicy informacyjnej w Zakładzie.
    15. Student ma prawo do wglądu w swoją pracę egzaminacyjną przez 7 dni od podania jej wyniku.  Po tym okresie wgląd do prac egzaminacyjnych jest niemożliwy.
    16. Prace zaliczeniowe i egzaminacyjne są przechowywane w archiwum Zakładu do zakończenia roku akademickiego (30 września) , a następnie są niszczone.
    17. Warunkiem zaliczenia przedmiotu jest uzyskanie co najmniej 60% punktów możliwych do zdobycia.
    18. Egzamin poprawkowy odbywa się w formie ustnej. Termin i miejsce egzaminu poprawkowego wyznacza Kierownik Zakładu.
    19. W przypadku wystąpienia wątpliwości związanych z przebiegiem ćwiczeń, seminariów i wykładów student ma prawo i obowiązek skontaktowania się z Kierownikiem Zakładu.