Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Regulamin zajęć dydaktycznych.
  • 08.10.2024 Zakład Chemii Medycznej

    Regulamin zajęć dydaktycznych

     

    1. Ćwiczenia i wykłady z przedmiotu „Chemia” przebiegają według przedstawionego harmonogramu. Studenci powinni być przygotowani teoretycznie na poszczególne ćwiczenia w oparciu o wykłady, materiały ćwiczeniowe i obowiązujące podręczniki. Zakres materiału jest przedstawiony na stronie internetowej Zakładu Chemii Medycznej (Wydział Farmaceutyczny).
    1. Studenci na pierwszym ćwiczeniu zostają przeszkoleni przez asystentów w zakresie przepisów BHP i P/POŻ oraz zapoznani z regulaminem pracowni chemicznej. Student ma obowiązek przestrzegania zasad BHP i P/POŻ, co potwierdza własnoręcznym podpisem.
    1. Studenci są zobowiązani uczestniczyć we wszystkich zajęciach. Nieobecność należy usprawiedliwić bezpośrednio po ustąpieniu przyczyny nieobecności, najpóźniej na pierwszym ćwiczeniu, w którym uczestniczy student po okresie nieobecności. W przypadku nieobecności usprawiedliwionej na jednym lub dwóch ćwiczeniach studenci są zobowiązani do odrobienia zajęć w ustalonym z prowadzącym zajęcia terminie. Nieobecność nieusprawiedliwiona na ćwiczeniu jak również nieobecność usprawiedliwiona na trzech, czterech lub pięciu ćwiczeniach skutkuje niezaliczeniem przedmiotu.
    1. Sposób prowadzenia zajęć praktycznych: a) wprowadzenie do tematyki ćwiczenia, połączone ze sprawdzeniem przygotowania studentów do zajęć, b) wykonanie ćwiczenia wg opisu w materiałach pomocniczych, c) zaliczenie ćwiczenia.
    1. Warunki zaliczenia ćwiczenia: a) praktyczne wykonanie analizy z wykazaniem się znajomością sensu przeprowadzonego postępowania; b) przygotowanie sprawozdania z ćwiczenia; c) zaliczenie sprawdzianu pisemnego z wiedzy teoretycznej.
    1. Forma i warunki zaliczenia przedmiotu:

    Na każdym ćwiczeniu można otrzymać:

    • sprawdzian pisemny - 9 pkt.
    • wykonanie ćwiczenia – 1 pkt.
    • przygotowanie sprawozdania - 2 pkt.

    Maksymalna punktacja z wszystkich ćwiczeń wynosi 60 punktów. Warunkiem zaliczenia ćwiczeń i dopuszczenia do sprawdzianu końcowego jest uzyskanie 15 pkt. ze sprawdzianów cząstkowych. Nieosiągnięcie powyższej punktacji skutkuje niezaliczeniem przedmiotu. Studenci, którzy zdobędą łącznie na ćwiczeniach co najmniej 40 punktów, w tym 30 punktów ze sprawdzianów (a na każdym ćwiczeniu ze sprawdzianu nie mniej niż 5 punktów) oraz 10 punktów z wykonania ćwiczeń i sprawozdań, mogą być zwolnieni ze sprawdzianu końcowego.

    Sprawdzian końcowy obejmuje tematykę ćwiczeń, seminariów i wykładów; warunkiem jego zaliczenia jest uzyskanie 55% maksymalnej punktacji.

    Studenci informowani są o wynikach z cząstkowych sprawdzianów pisemnych z poszczególnych ćwiczeń na kolejnych ćwiczeniach.

    Studenci mogą oglądać swoje prace ze sprawdzianu końcowego u swojego asystenta w ciągu tygodnia od daty sprawdzianu.

    1. Podczas zaliczeń, zakazane jest korzystanie przez studentów z niedozwolonych form pomocy. Za niedozwolone formy pomocy uważa się między innymi:
      • wnoszenie i korzystanie z telefonów komórkowych, innych urządzeń elektronicznych, jakichkolwiek akcesoriów do takich urządzeń, podręczników, notatek itp.,
      • korzystanie z pomocy innych osób.
    1. Student, który korzystał z niedozwolonej formy pomocy podczas zaliczenia przedmiotu (zgodnie z Regulaminem studiów) nie uzyskuje zaliczenia tego przedmiotu (w karcie okresowych osiągnięć studenta oraz w protokole wpisuje się „nzal”)..